Ceas Citizen JY8078-52L Garanție extinsă pe 5 ani. Până la 100 de zile pentru returnarea bunurilor. Vânzător autorizat
Cod: JY8078-52LProduse asociate
Descriere detaliată a produsului
Ceas bărbați Citizen JY8078-52L
Rezervă de mers: 3,5 ani
Indicator de rezervă de mers: nu
Afișare oră (analogică): ore, minute, secunde
Afișare oră (digitală): ore, minute, secunde
Indicator 24 ore: da
Afișare calendar (digitală): dată, zi a săptămânii, lună, an
CRONOGRAF (STOPER)
Precizie de măsurare (număr de pași): 1/100 sec.
Interval de timp măsurat: max. 24 ore
Temporizator (minut): 99 min.
Timp intermediar: nu
ALTE FUNCȚII DE TIMP (DATE)
Calendar automat: da
Ora mondială: da
Fusuri orare: da
Ora duală: nu
Ora de vară: da
Afișare ora UTC: da
Indicator fază lunară: nu
Alarmă: 2x
Transmițătoare de semnal radio: DCF, WWVB, JJY, BPC
Activare automată a recepției semnalului: da
Activare manuală a recepției semnalului: da
Confirmare a stării recepției: da
Indicator al rezultatului ultimei recepții: da
Mod de economisire a energiei
Avertizare privind necesitatea reîncărcării: da
Protecție împotriva supraîncărcării: da
Corecție automată a acelor: da
Construcție antimagnetică: da
Detectare a șocurilor: da
Detectare a opririi încărcării la temperaturi extreme: nu
Ceasuri cu sincronizare radio – ceasurile recepționează ora exactă de la ceasurile atomice prin intermediul unui semnal radio. Microprocesorul din ceas prelucrează semnalul recepționat, îl evaluează și setează ora exactă. Datorită acestui fapt, ceasul dumneavoastră va fi întotdeauna complet precis, cu o abatere maximă de 1 secundă la un milion de ani. Semnalul radio garantează, de asemenea, reglarea automată a orei de iarnă și de vară.
Eco-Drive este un sistem brevetat dezvoltat de Citizen. Lumina naturală și artificială trece prin cadran și ajunge la celula solară. Celula solară transformă energia solară în energie electrică și reîncarcă microbateria. Datorită acestui sistem, nu este necesară înlocuirea bateriilor ceasului.
Sticlă de safir – Safirul este un mineral care se găsește fie ca piatră prețioasă naturală, fie este produs artificial. Sticla de safir se caracterizează prin rezistența foarte mare la zgârieturi.
Cronograf – ceas analogic cu cronometru, inventat în 1821 de Rieussec.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Ceas bărbați Citizen |
|---|---|
| Garanţie: | Prelungită la 5 ani |
| EAN: | 4974374278821 |
| Culoare: | albastră |
| Brățară material: | Metal |
| Dimensiuni ecran: | 45mm |
| Grosime ceas: | 15mm |
| Impermeabilitate: | 20ATM |
| Lățime curea: | 24mm-19mm |
| Sticlă: | Safir |
| Afișare timp: | Analog-Digital Combinație |
| Funcții: | 12/24, Data, Cronometru, Ziua săptămânii, Calendar automat, Sincronizare radio |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
