Ceas Citizen JY8100-80L Garanție extinsă pe 5 ani. Până la 100 de zile pentru returnarea bunurilor. Vânzător autorizat
Cod: JY8100-80LProduse asociate
Descriere detaliată a produsului
Ceas bărbați Citizen JY8078-52L
Zobrazenie času (analógovo): hodiny, minúty, sekundy
Zobrazenie času (digitálne): hodiny, minúty, sekundy
24 hod. ukazovateľ: áno
Zobrazenie kalendára (digitálne): dátum, deň v týždni, mesiac, rok
Svetové časy: áno
Časové pásma: áno
Letný čas: áno
Zobrazenie času UTC: áno
Budík (alarm): 2x
Automatická aktivácia príjmu signálu: áno
Manuálna aktivácia príjmu signálu: áno
Potvrdenie stavu príjmu: áno
Ukazovateľ výsledku posledného príjmu: áno
Energeticky úsporný režim: -Výstraha potreby dobitia: áno
Ochrana proti prílišnému nabitiu: áno
Automatická korekcia ručičiek: áno
Antimagnetické prevedenie: áno
Detekcia nárazu: áno
Ceasuri cu sincronizare radio – ceasurile recepționează ora exactă de la ceasurile atomice prin intermediul unui semnal radio. Microprocesorul din ceas prelucrează semnalul recepționat, îl evaluează și setează ora exactă. Datorită acestui fapt, ceasul dumneavoastră va fi întotdeauna complet precis, cu o abatere maximă de 1 secundă la un milion de ani. Semnalul radio garantează, de asemenea, reglarea automată a orei de iarnă și de vară.
Eco-Drive este un sistem brevetat dezvoltat de Citizen. Lumina naturală și artificială trece prin cadran și ajunge la celula solară. Celula solară transformă energia solară în energie electrică și reîncarcă microbateria. Datorită acestui sistem, nu este necesară înlocuirea bateriilor ceasului.
Sticlă de safir – Safirul este un mineral care se găsește fie ca piatră prețioasă naturală, fie este produs artificial. Sticla de safir se caracterizează prin rezistența foarte mare la zgârieturi.
Cronograf – ceas analogic cu cronometru, inventat în 1821 de Rieussec.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Ceas bărbați Citizen |
|---|---|
| Garanţie: | Prelungită la 5 ani |
| EAN: | 4974374291523 |
| Culoare: | albastră |
| Brățară material: | Metal |
| Dimensiuni ecran: | 44mm |
| Grosime ceas: | 15mm |
| Impermeabilitate: | 20ATM |
| Lățime curea: | 24mm-19mm |
| Sticlă: | Safir |
| Afișare timp: | Analog-Digital Combinație |
| Funcții: | 12/24, Data, Cronometru, Ziua săptămânii, Calendar automat, Sincronizare radio, Ora mondială |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
