Ceas Citizen CB5001-57E Garanție extinsă pe 5 ani. Până la 100 de zile pentru returnarea bunurilor. Vânzător autorizat
Cod: CB5001-57EProduse asociate
Descriere detaliată a produsului
Ceas pentru bărbați Citizen CB5001-57E controlat radio
Ceasuri controlate prin radio - ceasurile primesc ora exactă de la ceasurile atomice prin semnale radio. Un microprocesor din ceas procesează semnalul captat, îl evaluează și setează ora exactă. Acest lucru garantează că ceasul dvs. va fi întotdeauna complet precis, cu o abatere maximă de 1 secundă la un milion de ani. Semnalul radio asigură, de asemenea, ajustarea automată pentru ora de iarnă și ora de vară.
Eco-Drive este un sistem brevetat dezvoltat de Citizen. Lumina naturală și artificială trece prin cadran și ajunge la celula solară. Celula solară transformă energia solară în energie electrică și reîncarcă microbateria. Datorită acestui sistem, nu este necesară înlocuirea bateriilor ceasului.
Cristal de safir - Safirul este un mineral care se găsește fie ca piatră prețioasă naturală, fie este produs artificial. Cristalul de safir se caracterizează prin rezistența sa ridicată la zgârieturi.
Cronograf - ceas analogic cu cronometru, inventat în 1821 de Rieussecom.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Ceas bărbați Citizen |
|---|---|
| Garanţie: | Prelungită la 5 ani |
| EAN: | 4974374277817 |
| Culoare: | argintie |
| Brățară material: | Metal |
| Dimensiuni ecran: | 43mm |
| Grosime ceas: | 14mm |
| Impermeabilitate: | 20ATM |
| Lățime curea: | 23mm-20mm |
| Sticlă: | Safir |
| Afișare timp: | Analog |
| Funcții: | 12/24, dată, cronometru, tahimetru, ziua săptămânii, calendar automat, control radio, ore mondiale |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
