Ceas Citizen AT9030-55L Garanție extinsă pe 5 ani. Până la 100 de zile pentru returnarea bunurilor. Vânzător autorizat
Cod: AT9030-55LProduse asociate
Descriere detaliată a produsului
Ceas bărbați Citizen AT9030-55L
Ceasuri cu sincronizare radio – ceasurile recepționează ora exactă de la ceasurile atomice prin intermediul unui semnal radio. Microprocesorul din ceas prelucrează semnalul recepționat, îl evaluează și setează ora exactă. Datorită acestui fapt, ceasul dumneavoastră va fi întotdeauna complet precis, cu o abatere maximă de 1 secundă la un milion de ani. Semnalul radio garantează, de asemenea, reglarea automată a orei de iarnă și de vară.
Eco-Drive este un sistem brevetat de Citizen. Lumina naturală și artificială trece prin cadran și lovește celula solară. Aceasta convertește energia solară în electricitate și reîncarcă microbateria. Datorită acestui sistem, nu este necesară înlocuirea bateriilor din ceas.
Sticlă de safir – Safirul este un mineral care se găsește fie ca piatră prețioasă naturală, fie este produs artificial. Sticla de safir se caracterizează prin rezistența foarte mare la zgârieturi.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Ceas bărbați Citizen |
|---|---|
| Garanţie: | Prelungită la 5 ani |
| EAN: | 4974374237828 |
| Culoare: | albastră |
| Brățară material: | Metal |
| Dimensiuni ecran: | 45mm |
| Grosime ceas: | 13mm |
| Impermeabilitate: | 20ATM |
| Lățime curea: | 23mm-20mm |
| Sticlă: | Safir |
| Afișare timp: | Analog |
| Funcții: | 12/24, Data, Ziua săptămânii, Calendar automat, Sincronizare radio, Ora mondială, Alarmă |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
